248
modifications
user: 53a1da5 (?) |
|||
| Ligne 205 : | Ligne 205 : | ||
!style="background: #e3e3e3;"|Jury final | !style="background: #e3e3e3;"|Jury final | ||
!style="background: #e3e3e3;"|Elimination | !style="background: #e3e3e3;"|Elimination | ||
|- | |- | ||
|'''''Brentarra''''' | |'''''Brentarra''''' | ||
| Ligne 218 : | Ligne 210 : | ||
|bgcolor="orange" align="center" colspan="2"|Oranges Pressées | |bgcolor="orange" align="center" colspan="2"|Oranges Pressées | ||
|bgcolor="BlueViolet" align="center" colspan="1"|Violait de vache | |bgcolor="BlueViolet" align="center" colspan="1"|Violait de vache | ||
|bgcolor="darkgray" rowspan="6"| | |||
| | | | ||
|<span style="color:gray">''à venir''</span> | |<span style="color:gray">''à venir''</span> | ||
| Ligne 237 : | Ligne 230 : | ||
|- | |- | ||
|'''''Pommy''''' | |'''''Pommy''''' | ||
|bgcolor="yellow" align="center"| | |bgcolor="yellow" align="center"|Albio | ||
|bgcolor="orange" align="center" colspan="2"|Oranges Pressées | |bgcolor="orange" align="center" colspan="2"|Oranges Pressées | ||
|bgcolor="DodgerBlue" align="center" colspan="1"|Anti Dais | |bgcolor="DodgerBlue" align="center" colspan="1"|Anti Dais | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
| Ligne 256 : | Ligne 249 : | ||
| | | | ||
|<span style="color:gray">''à venir''</span> | |<span style="color:gray">''à venir''</span> | ||
|- | |||
|'''''Barti''''' | |||
|bgcolor="yellow" align="center"|Albio | |||
|bgcolor="pink" align="center" colspan="2"|Barbapapa | |||
|bgcolor="PaleTurquoise" align="center" colspan="1"|Cyantiago | |||
|align="center"|7ème | |||
|align="center"|10ème membre | |||
|Conseil 16 (Réunifié) | |||
|- | |- | ||
|'''Emo''' | |'''Emo''' | ||
modifications